Cum sociis Theme natoque penatibus et magnis dis parturie montes, nascetur ridiculus mus. Curabitur ullamcorper id ultricies nisi.

1-677-124-44227 184 Main Collins Street, West Victoria 8007 Mon - Sat 8.00 - 18.00, Sunday CLOSED
Follow Us

Projeler

Üye ve gönüllüleriyle birlikte büyüyen Devaköy, doğal ve sağlıklı yaşam formatını Köyceğiz’den ayurveda ekseninde dalgalar halinde titreştirip yayarken, dernek oluşumunun bilinç ve sorumluluğunu da faaliyetlerine taşımaktadır. 

 

Devaköy’ün tohum olup ekilerek filizlendiği ülkemizin bereketli yörelerinden Köyceğiz; konumu, kendini denize kavuşturan ayaklı gölü, endemik bitkileri, şifalı su kaynakları, mitolojik, jeolojik, astrolojik ve benzeri pek çok yönüyle oldukça özel bir beldedir. Bu durum O’nun korunup kollanmasında bizleri daha uyanık olmaya sevk ederken, bu doğal mirasın gelecek nesillere yok olmadan geçişi için gerekli tedbirleri almaya, ve bu alanda faaliyet gösteren diğer STK’ları da desteklemeye teşvik etmektedir.

 

Dileğimiz Devaköy faaliyet ve projelerini birlikte donatıp doldurmak…Çünkü evren boşluk sevmez 😊  

Köyceğiz’in Çiçekleri Takvimi

Bölgede “dağların sessiz, narin ve alımlı sahipleri” endemik bitkilerin tanıtılması amacıyla 2022 Köyceğiz’in Çiçekleri Takvimini hazırlayarak, bağış usulü elde edilen gelirin bölgede bir Anadolu Lisesinin tarım alanında Tıbbı Aromatik Bitkiler- TAB bahçesinin kurulabilmesi için yönlendirmek suretiyle ilk gönüllü projesini gerçekleştirmiştir. Takvimi indirmek için tıklayınız.

 

Anadolu Sığlası

Tarım alanlarının açılması ve kontrolsüz sığla yağı elde edimi nedeniyle popülasyonu tehdit altında olan bölgenin nadidesi Anadolu Sığlası (Günlük) ağacının korunması ve sayısının arttırılması yönünde Muğla Orman Genel Müdürlüğü’nün desteği ve Köyceğiz Doğa Derneği işbirliği ile Nisan 2022’de Sığla Fidan Dikimi etkinliğini gerçekleştirmiştir. 

Doğanın Mirası Devalı Tatlar Festivali

Köyceğiz Belediyesi, Köyceğiz Doğa Derneği, Ortaca Slow Food ortaklığında ve Köyceğiz Meslek Yüksek Okulu’nun değerli katkılarıyla, bölgenin şifalı bitkilerinin tanıtımını sağlamak ve bunlarla yapılan ürünlerle pazarda yer alan küçük üreticileri desteklemek  amacıyla, Mayıs 2022’de Doğanın Mirası Devalı Tatlar Festivalini düzenlemiştir.

Herkes İçin Yoga

Köyceğiz Slow Sport Fest organizasyonuna gönüllü katkısıyla, Mayıs 2022’de bir hafta boyunca, Kulak Mesire alanında geniş ekibiyle “Herkes İçin Yoga” dersleri sunmuştur.   

 

birlikte iyileşmek

Önümüzdeki süreçlerde, ülkemizin 6 Şubat 2023 depremi sonrası yaralarının sarılması ve birlikte iyileşmek adına, adının enerjisiyle katkıda bulunmak üzere projeler üretme yolunda çalışmalar gerçekleştirmektedir.  

burslar

Her ne kadar en sona saklamış isek de, Derneğin yapısı itibariyle hizmet ve faaliyetlerinde üzerinde durduğu hassas ve öncelikli husus, maddi imkanı kısıtlı öğrencilerimizin desteklenmesi adına burslar sağlamaktır.  Bursların tesbit ve takibi kadar, gençlerimizle sosyal etkileşim ağının canlı tutulması da önceliğimizdir.