Cum sociis Theme natoque penatibus et magnis dis parturie montes, nascetur ridiculus mus. Curabitur ullamcorper id ultricies nisi.

1-677-124-44227 184 Main Collins Street, West Victoria 8007 Mon - Sat 8.00 - 18.00, Sunday CLOSED
Follow Us

Ayurveda Eğitimi

Devaköy Ayurveda Eğitimi bu yıl 4 modülden oluşuyor.

İlk modül herkese açık ❣️ Diğer modüller için daha önce bizden ya da farklı bir yerden eğitim almış olmanız yeterlidir.

1. modül Ferhan Yüksel @yuksel_ferhan tarafından yüzyüze buluşma ile başlayarak online devam edecek olup, merak eden tüm katılımcılara açıktır.

2. modül Handan Erdem Gönül @handanerdem tarafından çevrimiçi verilecek olup daha önce eğitim almış katılımcılara açıktır.

3. modül Jülide Deniz Baydar @julidedenizb tarafından çevrimiçi verilecek olup daha önce eğitim almış katılımcılara açıktır.

4. modül Ferhan Yüksel ve Elif Kuleyin @yuksel_ferhan @elifaybakkuleyin tarafından yüz yüze 4 günlük bir buluşma ile yapılacak olup ilk 3 modülü alan ya da daha önceden eğitimini tamamlayan kişilere açık olacaktır.

Detaylı bilgi ve kayıt için info@devakoy.com adresine mail atabilirsiniz.

Ayurveda Yoga’ yı da bünyesine alan 6 temel felsefeyi kapsayan çok geniş geleneksel Hint sağlık sistemi bilimidir. Kadim metinlerde (Chakara Samhita’da) kişinin kendi sağlığı için faydalı ve zararlı olanı, mutluluk ve mutsuzluk hallerini ve uzun ömür için iyi ve kötü olan şeyler ile yaşamın kendisini anlatan “bilim” olarak tanımlanır. Kutsallık barındırır. Bunun içindir ki Ayurveda sizi “seçer”.

 

Dünyanın bu en eski şifa bilimi, “Ayur”/“Yaşam” – “Veda” /“Bilgi” kelimelerinin birleşiminden oluşan anlamının çok ötesinde içe işleyen derin bir kavramdır. Kişiye özeldir. Kişinin hayat tarzını, mevsimi, coğrafyayı dikkate alarak ruh, beden ve zihin bütünlüğünü sağlayacak önleyici ve koruyucu önerilerin tümünü kapsar. “Kariyer kaygıları ile yaklaşmayın Ayurvedaya, cılız sonuç alınıyor.” der Ferhan Hocamız.

 

Devaköy bünyesinde ilki Mayıs – Eylül 2021, ikincisi Temmuz – Kasım 2022 döneminde gerçekleşmiş olan Ferhan Yüksel ile Ayurveda Temel Eğitimi, 30 saati online ve ödevler ile tamamlanan, 30 saati de kamp şeklinde yüz yüze gerçekleştirilen toplamda 60 saatlik bir programdır.

 

Bilgisi ve öğretisinde derinleşip fark yaratmak isteyen tüm yoga eğitmenleri, sağlık sisteminde çalışan ve kariyerine farklı bakış açılarını da eklemek isteyen sağlık personeli, “sağlıklı yaşam” bakış açısını kazanmak isteyen yoga uygulayıcılarının yoğun ilgisini çeken program bu grupların yanısıra, hayatına Ayurvedayı yol arkadaşı yapmaya niyet edip “seçilmiş” herkese açıktır.